Düzce Ticaret Borsasi 03.11.1994 tarih 1994/92 Sayili Bakanlar Kurulu Karari ile kurularak 1995 yili basindan itibaren hizmet vermeye baslamistir. Ilk Yönetim Kurulu Baskani Güngör PAK, 1994-1998 yillari arasinda görev almis, 1998 yilinda baskanliga seçilen Nurettin KARSLIOGLU halen görevine devam etmektedir. Borsa’nin kotasyonuna dahil olan ana madde findik olup, kotasyondaki diger maddeler; bugday, bugday unu, arpa, çavdar, misir, nohut, kepek, kuru fasulye,  mercimek, ayçiçegi, küçük ve büyükbas canli hayvan, kümes hayvanlari, süt, peynir, yumurta gibi hayvansal gidalar ile tomruk ve kereste gibi orman mahsulleridir.

Borsa’nin istiraki olan Düzce Ticaret Borsasi Özel Gida Kontrol Laboratuvari, 10 Kasim 2009 yilinda faaliyete geçmis ve 2010 yilinda akreditasyon belgesini almistir. 500 m2‘lik kapali alani, uzman kadrosu, uluslararasi kabul görmüs metotlariyla, zamaninda ve güvenilir sonuçlar vererek ihracata olumlu katkilarda bulunmaktadir. Ayrica, TMO-TOBB Lisansli Depoculuk A.S.’nin bünyesine findigin da eklenmesiyle,  Ordu, Ünye ve Düzce pilot bölge seçilmis ve 9 Kasim 2012 tarihinde Düzce’de lisansli depo faaliyete geçmistir. Ancak talebin beklenenin altinda kalmasi sebebiyle kâr edememis ve 2 yil sonra geçici olarak faaliyeti durdurulmustur.

Borsa’nin faaliyet alani içinde; Akçakoca, Çilimli, Cumayeri, Gölyaka, Gümüsova, Kaynasli ve Yigilca ilçeleri bulunmaktadir.