Başkan Nurettin Karslıoğlu

Nurettin Karslıoğlu

Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Ticaret Borsası Üyeleri, Çok Kıymetli Düzceliler; Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi ile birlikte her yıl yoğun bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Yönetim Kurulumuz hızlı ve kaliteli hizmet sunan, yüzde yüz üye memnuniyetine odaklanmış, hesap verebilir, öncü bir Ticaret Borsası vizyonundan hareketle, katılımcılığı en üst düzeyde tutma ilkesini benimsemiş ve bu doğrultuda Borsanın misyon, vizyon ve temel değerlerini Borsa üyeleri, yönetim kademesi ve çalışanları ile paylaşmıştır. Geride bıraktığımız yıl içerisinde yasaların bize verdiği yetkilerin yanı sıra bölgemizi, üyelerimizi ilgilendiren birçok konuda çözümün bir parçası olmak için sistemli, planlı çalışmalar yürüttük.

Dünyadaki küreselleşme, hızlı teknolojik gelişme, yeni oluşan pazarlar, insanların ihtiyaçlarının ve beklentilerinin değişmesi sonucunda ortaya çıkan değişim ve sürekli olarak artan rekabet ortamı karşısında, eskisinden daha stratejik düşünmekte ve stratejik planlama yapma, stratejik kararlar alma faaliyetlerine daha fazla önem vermek zorunda kalmaktadırlar. Bu nedenle Düzce Ticaret Borsası olarak 2016-2019 yılları için Stratejik Plan hazırlığı yaptık ve hayata geçiriyoruz.

Düzce Ticaret Borsası olarak üyelerimizin her zaman yanındayız. Çabalarımız Düzce’yi hep mevcut potansiyelleri, pozitif değerleriyle gelişmiş bir şehir olarak bilinirliğinin artması yolunda olmuştur. Hedefimiz, gelecek yıllarda hem Borsamız hem de Düzcemiz’i çağdaş değerleriyle daha da ileriye taşıyabilmektedir. Bu süreçte gönül vererek çalışmalarını sürdüren Yönetim Kuruluna, Meclis Üyelerine, Genel Sekreterimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. 2016-2019 yılı Stratejik Planının başta üyelerimiz olmak üzere şehrimize ve bölgemize yararlı olmasını temenni ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde çağdaş yönetim metotlarını kullanarak, takım ruhu ile görevimizi en iyi şekilde başaracağımıza inanıyor, saygılarımı sunuyorum.