BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI

Bölge Istisare Toplantisi tamamlandi
Düzce Ticaret ve Sanayi Odasi’nin ev sahipliginde, 13 oda ve borsanin katilimiyla Bölge Oda ve Borsalari Istisare Toplantisi Fenerbahçe Topuk Yaylasi Tesislerinde gerçeklestirildi.
Istisare toplantisinda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi Baskan Yardimcisi ve Kocaeli Sanayi Odasi Baskani Ayhan Zeytinoglu, ev sahibi oda olarak Düzce Ticaret ve Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Baskani Tuncay Sahin, Meclis Baskan Yardimcisi Nuri Hizel, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, TOBB Düzce Il Genç Girisimciler Kurulu Baskani Ahmet Serdar Erdem, Il Kadin Girisimciler Kurulu Baskani Aslihan Akbal Tüysüz, Düzce Ticaret Borsasi Baskani Nurettin Karslioglu, Akçakoca TSO Baskani Mehmet Nazim Pazvant, Akyazi TSO Baskani Z. Sinasi Bayraktar, Akyazi Ticaret Borsasi Baskani Ali Sener Bayraktar, Alapli TSO Baskani Recep Ocak, Bolu TSO Baskani Türker Ates, Çaycuma TSO Baskani Zekai Kamitoglu, Karadeniz Ereglisi TSO Baskani Arslan Keles, Sakarya Ticaret Borsasi Baskani Adem Sari ve Tosya TSO Baskani Metin Eksi hazir bulundular.
Istisare toplantisinin açilis konusmasini yapan Düzce TSO Meclis Baskan Yardimcisi Nuri Hizel, “Bölgemizin gelismesi, bölge odalarinin istisare halinde olmasi ve ortak sinerjiyle hareket etmesi, bizlere daha fazla katma deger ve güç katacaktir. Illerimizin en büyük sivil toplum kuruluslari olarak bölge anlaminda da güç birligi yapilmali, bu sayede de her platformda sesimizi daha iyi duyurmaliyiz.
Bizim misyonumuz üyelerimizin menfaatine olacak olan çalismalar yapmak, istihdam ve ekonomiye arti deger saglamaktir. Söz sahibi oldugumuz kurum ve kuruluslardan hem ilimize hem de üyelerimize en azami destekleri saglamakla mükellefiz. Bölge odalari olarak birlik içerisinde olursak bu kazanimlari daha ileri seviyelere tasiyacagimiza inaniyoruz” dedi.
Nuri Hizel’in ardindan konusan Düzce TSO Yönetim Kurulu Baskani Tuncay Sahin ise, “Ülkemizin en verimli ve en hareketli cografyasinda bulunan oda temsilcileri olarak bugün burada toplanmis bulunuyoruz. Düzce’nin ve bölgemizin ciddi oranda turizm potansiyeli var. Bunun haricinde Organik Tarim, Tibbi Aromatik Bitkilerin yetistirilmesi ve Ileri teknoloji Ürünleri üretimi noktasinda degerlendirilmeyi bekleyen bir bölgeyiz. Bu potansiyellerimizin tanitimi noktasinda maalesef ki zayif kaliyoruz. Eger bu sorunu asabilirsek inaniyorum ki bölge olarak hem ülke ekonomimize daha fazla katki saglayacak hem de bu büyük imkanlar sayesinde bölgemizi hak ettigi refah seviyesine ulastiracagiz” seklinde konustu. 
Kamu Kurumlariyla Isbirligine önem veriyoruz
Tuncay Sahin, oda olarak kamu kurumlariyla yakin temas halinde olduklarini belirterek, “Göreve geldigimiz günden beri gerek kamu kurumlarimiz gerekse üst birligimiz olan TOBB bünyesinde bir çok çalismaya imza attik. Ilimizi ve bölgemizi tanitma firsati buldugumuz her platformda en üst perdeden kendimizi ifade etmeye çalistik. Yurt içi ve yurt disinda katildigimiz programlarda özellikle Turizm ve Tarim alanlarinda bölgemizin avantajlarini anlattik” ifadelerini kullandi.

Bölgesel Fuar Alanini Kazandirmak istiyoruz

Düzce’ye bölgesel anlamda hizmet verecek modern bir fuar alani kazandirma yönünde girisimleri oldugundan bahseden Sahin, “2-5 Mayis 2019 tarihleri arasinda ilk kez Düzce Fuarimizi gerçeklestiriyoruz. Bu fuari bir baslangiç olarak görüyor, sizlerin de destekleri, idare ve siyasilerin de katkilariyla bir bölgesel fuar alani edinmek üzere girisimlerimiz olacak. Düzce’ye kazandiracagimiz bu eser bütün bölgemize hizmet edecek ve bölge illerinin bu büyük organizasyon alaninda uluslar arasi fuarlar gelistirmesine olanak saglayacaktir. Bu girisimlerimizde sizlerden desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
Savuna Sanayi ve Organik tarimda iddialiyiz
Savunma Sanayi Yatirimlari ve organik tarim konusunda iddiali olduklarini söyleyen Düzce TSO Yönetim Kurulu Baskani Tuncay Sahin, “Düzce’nin cografi avantajlarinin yaninda bir de Savunma Sanayi sektöründeki deneyimi de göz ardi edilemez durumdadir. Ilimiz, uzun yillardan bu yana çesitli alanlarda sektör lideri firmalara ev sahipligi yapmakta, bu sayede de ciddi oranda nitelikli isgücüne sahip durumdadir. 
Düzce’nin Savunma Sanayi alaninda pilot bölge ilan edilmesini bekliyor, bu konuda sesimizi her platformda duyurmaya çalisiyoruz.
Düzce Üniversitesi ile birçok konuda isbirligi içerisinde çalisiyoruz. Bu isbirliklerimizden biri de Düzce Üniversitesi Bilimsel Arastirma Laboratuari. Bu laboratuar tarim bakanligimizdan akredite durumda olup, bölgemizin hizmetindedir. Bu akreditasyonun alinmasinda oda olarak ciddi katkilarimiz oldu. Basta toprak analizleri olmak üzere onlarca kalem analiz ve test DÜBIT’te yapilabilmektedir. Bölgemizin is insanlari da bu imkanlardan çok uygun maliyetlerle faydalanabilirler. 
Yine Düzce Üniversitesi’nin gelistirdigi proje ile Tibbi Aromatik Bitki yetistiriciligi konusunda da ciddi mesafeler kat edildi. Degerli hocalarimizin gözetiminde belirlenen arazilerde tibbi aromatik bitkiler yetistirilmeye baslandi. Bu ürünlerin alicilari hazir, kullanim alani hazir. Çiftçilerimize sadece bu ürünler yetistirmek kaliyor. Bu konuda da devletten bazi destekler almaya, yetistiriciligi yayginlastirmaya çalisiyoruz. 
Bölgemizde olmayan bir konuda daha ön arastirmalarimizi yapiyoruz. Ilimize Jandarma Astsubay Okulu kazandirma gayretindeyiz. Hem bölgesel kalkinmaya hem de milli degerlere hizmet edecek olan bu bilim yuvasini da insallah Düzce’ye kazandirmaya çalisacagiz. 
Bölge odalari olarak yakaladigimiz bu güzel sinerjiyi her alanda gelistirmeye, bölge menfaatleri için hep birlikte hareket etmeye gayret etmeliyiz. 
Kendi illerimizde olmayan fakat komsu ilimizde var olan imkanlari hep birlikte degerlendirmeli, TOBB, ilgili bakanliklar ve kamusal düzeyde bu birliktelikle daha fazla imkana kosmaliyiz.
Bugün burada birlikte alinacak mesafelerin ilk adimini atiyoruz. Insallah bundan sonraki süreçlerde daha fazla bir araya gelerek bölgemize büyük kazanimlar saglariz” seklinde konustu.

Bu sinerji odalarimizi ileriye tasiyacak
Tuncay Sahin’in ardindan konusan TOBB Baskan Yardimcisi ve Kocaeli Sanayi Odasi Baskani Ayhan Zeytinoglu, bölge odalarinin olusturdugu sinerjinin hem bulunulan bölgeyi hem de ülkeyi ilerilere tasiyacagina deginirken, bu platformlarda alinacak kararlarin daha üst kuruluslarda dile getirilerek bölgesel sorunlara çözüm aranacagini ifade etti.
Zeytinoglu, bölge oda ve borsa baskanlarinin talep ve önerilerini dinleyerek bu önerileri tek tek not etti. Yapilan konusmalarda kamu yatirimlari, tesvikler, etkili tanitimin önemi, finansal sorunlara kamu destekleri gibi konular ön plana çikarken, TOBB Baskan Yardimcisi Ayhan Zeytinoglu, bundan sonra yapilacak olan ilk bölge toplantisinda sorun ve çözüm önerilerinin dosyalastirilmasini ve bu dosyayi bizzat TOBB Baskani M. Rifat Hisarciklioglu’na ileteceginin de sözünü verdi. 
Toplantinin sonunda TOBB Baskani M. Rifat Hisarciklioglu’nun yogun programlari nedeniyle katilamamasi dolayisiyla göndermis oldugu telegraf katilimcilara okundu.

Facebook'ta Paylaş

Diğer Haberler

Nurettin KARSLIOĞLU Bloomberg HT kanalında canlı yayında.

Nurettin KARSLIOĞLU Bloomberg HT kanalında canlı yayında.

Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU 9 Eylül Cuma günü 13:00-14:00 saatleri arasında BloombergHT ekonomi kanalında İş Dünyası programına katıldı.

Ordu Ticaret Borsası Ziyaret

Ordu Ticaret Borsası Ziyaret

Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU 18.08.2016 Perşembe günü Ordu Ticaret Borsasını ziyaret etti. Ordu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziver KAHRAMAN 'la yeni başlayan fındık sezonu ve borsaların işleyişi konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İhracatçıları Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İhracatçıları Kabul Etti

Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU 10.08.2016 Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde TİM' in düzenlediği programa katıldı.

Türkiye' nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2015

Türkiye' nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2015

İstanbul Sanayi Odası' nın açıklamış olduğu Türkiye' nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşları arasında Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU' na ait Güçlü Fındık Gıda San. ve Tic.A.ş. üretimden net satış 223.170.845 TL ile 3. sırada yer aldı.

İstişare Toplantısı

İstişare Toplantısı

TOBB’a bağlı Oda ve Borsaların Başkanları 04.08.2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakan Binali YILDIRIM ile istişare toplantısı öncesinde TOBB İkiz Kuleler’de bir araya geldi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ’ de katıldı.

Ağustos Ayı Personel Toplantısı

Ağustos Ayı Personel Toplantısı

Kalite ve Akreditasyon sistemi kapsamında, her ay düzenli olarak yapılan Düzce Ticaret Borsası Ağustos ayı personel toplantısı 03.08.2016 günü borsamız binasında DTB Genel Sekreteri H. Fırkan KOMİT ve tüm personelin katılımıyla gerçekleşti.

Oda ve Borsa'dan Darbecilere Kınama

Oda ve Borsa'dan Darbecilere Kınama

15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin birliğine ve demokrasimize karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü sonrasında, tepkimizi yeniden göstermek ve Türk iş dünyası olarak düşüncelerimizi paylaşmak için...

Meclis Üyelerini Bilgilendirme Semineri

Meclis Üyelerini Bilgilendirme Semineri

24-25-26 Nisan 2015 Tarihleri arasında TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKOĞLU' nunda katılımıyla Ankara' da düzenlenen Meclis Üyelerini Bilgilendirme Seminerine Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU, Meclis Başkanımız Rahmi SOLAK ve...

Düzce Defterdarımız Murtaza KAMAR'ı Ziyaret Ettik.

Düzce Defterdarımız Murtaza KAMAR'ı Ziyaret Ettik.

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU, Meclis Başkanımız Rahmi SOLAK, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ömer TOZAN, Bilal MUTLU, Kemal GENÇ ve Genel Sekreterimiz H.Fırkan KOMİT, Düzce Defterdarımız Murtaza KAMAR'ı ziyaret ettiler.

Emniyet Mensuplarının Polis Haftasını Kutladık

Emniyet Mensuplarının Polis Haftasını Kutladık

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU, Meclis Başkanımız Rahmi SOLAK, Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal GENÇ ve Genel Sekreterimiz H.Fırkan KOMİT, Polis haftası kapsamında Emniyet Müdürümüz İsmail Hakkı AKYÜZ'ü ziyaret ederek Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıldönümünü kutladı.

Cumhuriyet Başsavcımız Kamil Erkut GÜRE Ziyareti

Cumhuriyet Başsavcımız Kamil Erkut GÜRE Ziyareti

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU, Meclis Başkanımız Rahmi SOLAK, Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal GENÇ ve Genel Sekreterimiz H.Fırkan KOMİT, Düzce'mize yeni atanan Cumhuriyet Başsavcımız Kamil Erkut GÜRE'yi makamında ziyaret ettiler.

VIII. Ticaret ve Sanayi Şurası

VIII. Ticaret ve Sanayi Şurası

Başbakan ve dokuz Bakanımızın katıldığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde gerçekleşen VIII. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurasında İlimizi temsilen konuşma yapan Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU’ nun konuşma metni aşağıdadır.

Gümrük ve Turizm İşletmeleri 2014 Yılı Olağan Genel Kurulu

Gümrük ve Turizm İşletmeleri 2014 Yılı Olağan Genel Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU 12.03.2015 Tarihinde TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU' nunda katılımıyla Ankara'da düzenlenen Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) AŞ 2014 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı.

Ak Parti Milletvekili Aday Adayları Esvet SARIOĞLU ve İsmail USTAOĞLU'nun Borsamızı Ziyaretleri

Ak Parti Milletvekili Aday Adayları Esvet SARIOĞLU ve İsmail USTAOĞLU'nun Borsamızı Ziyaretleri

Düzce Ak Parti Milletvekili Aday Adayları Esvet SARIOĞLU ve İsmail USTAOĞLU Borsamızı ziyarette bulundular.

Fındık İstişare Toplantısı Düzce'de Yapıldı

Fındık İstişare Toplantısı Düzce'de Yapıldı

23 Ağustos 2014 Cumartesi günü Düzce Ticaret Borsasının ev sahipliğinde fındık istişare toplantısı Düzce'de yapıldı.

Borsamız Üyelerine İftar Yemeği Düzenledi

Borsamız Üyelerine İftar Yemeği Düzenledi

Borsamız 21 - 22 ve 25 Temmuz tarihlerinde, Borsamız Meclisi ve Yönetim Kurulumuzunda katılımıyla Bolu, Akçakoca ve Düzce'de bulunan üyelerimize iftar yemeği düzenlemiştir.

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer KÜÇÜK'ün Borsamıza Ziyareti

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer KÜÇÜK'ün Borsamıza Ziyareti

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Sayın Ömer KÜÇÜK Borsamızı ziyaret etti.

CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Basri KARSLIOĞLU'nun Borsamıza Ziyareti

CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Basri KARSLIOĞLU'nun Borsamıza Ziyareti

CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Sayın Basri KARSLIOĞLU Borsamızı ziyaret etti.

Düzce İl Özel İdare Genel Sekreter'i Muharrem TOZAN'I Ziyaret

Düzce İl Özel İdare Genel Sekreter'i Muharrem TOZAN'I Ziyaret

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU ve Meclis Üyeleri Düzce İl Özel İdare Genel Sekreter'i Sayın Muharrem TOZAN'ı makamında ziyaret etti.