ÜYE ZİYARETLERİMİZ

14-17 Ocak 2019 tarihleri arasinda Düzce, Bolu ve Zonguldak illerinde bulunan üyelerimize ziyaretlerde bulunduk.  Marka- Patent uzmani Okan TANER ve Berke FUNDA ile birlikte  gerçeklestirilen ziyaretler sirasinda konuyla ilgili bilgilendirme yapilirken mevcut sorunlar ve çözümleri konusunda da destek  verildi. Üyelerimizi magdur eden marka ve patent tescili sirasinda yapilan yanlis uygulamalar, takibinde olusan aksakliklar tespit edildi ve çözüm önerileri sunuldu.

14.01.2019 tarihinde ilk ziyaretimizi MEKSA Agaç ve Agaç Ürünleri San. Dis Ticaret Ltd. Sti. ‘sin sahibi Serafettin MENEKSE ile gerçeklestirdik. Uzun süredir agaç ihracati ile ugrasan üyemizin ürettigi dekoratif ürünler çok zevkli ve basariliydi. Firmanin markalasma konusunda tescil sürecinde oldugu bilgisini aldik. Uzmanlarimiz tespit ettikleri eksikliklerle ilgili bilgilendirdi ve önerilerde bulundu.

Çilimli Tarim Kredi Kooperatifinde bizi Kooperatif Müdürü Adem UYSAL karsiladi. Konu ile ilgili sohbetin ardindan, kurumun üretimini destekledigi ve satisini yaptigi ürünler konusunda bilgi aldik.

Karin Gida San. ve Tic. A.S. ‘nin Genel Müdürü Mehmet ALUÇ, sektörün ve ihracatçinin problemlerinden bahsederken, firmalarinin marka tescillerini aldiklarini ifade etti. Ancak mevcut ekonomik yapinin öncelikli problemleri oldugunun altini çizdi.

16.01.2019 tarihinde ilk olarak Funny Pazarlama Gida San. ve Tic. A.S.’ yi ziyaret ettik. Bizi firma yetkilisi Tülay ASLAN ve Ersin ENGIN karsiladi.  Ulusal BIM firmalari için ürün hazirlayan güçlü firma marka konusunda da oldukça bilinçli. Diger firmalara da üretim yapan sirket kendi markasini da üretmeyi planliyor. 

Borsamizin çok kiymetli üyesi Sükran Öney- Nefis Süt Ürünleri’nin sahipleri Sükran ÖNEY SENKARDESLER ve esi Sedat SENKARDESLER bize essiz bir misafirperverlik örnegi gösterdiler. Meshur nefis süt yogurtlarindan ikram eden çiftimize Düzce ilinde yapmis olduklari bagis ve hizmetlerden ötürü tesekkür ettik. Markalarinin tescili ve takibi konusunda bilgilendirme yaptik.

Kaynasli’ da bulunan üyemiz Elifçe Süt Ürünleri Sahibi Ahmet Özer Topçu isletmesi hakkinda bize bilgi verdi. Kaliteli süt ürünleri üretmeye çalisan butik bir isletme olduklarini ifade eden Ahmet Bey bu, kalite konusunda taviz vermedigi için, güncel ekonomik sartlar içinde problemler yasadigini dile getirdi. Ürünlerini tatma imkani buldugumuz elifçe markasinin daha da iyi yerlere gelecegine inancimiz tam.

Köroglu Ltd. Sti. Bolu ‘da et ve et ürünleri sektöründe faaliyet gösteren güçlü bir firma. Sahibi Mustafa KOBAN uzun yillardir bu isi yaptiklarini, yatirimlarini da bu yönde devam ettiklerini dile getirdi. Markasinin tescilinde uzmanlarimizdan destek talep eden Mustafa Bey, tescil basvurusunu da yapti.

   Düzce ve Bolu ‘da bayiliklerini bulunan Gürkanlar Kuruyemis’ in  sahibi Fahrettin GÜRKAN Bey kredi ve tesvikler konusunda sikayetlerini dile getirdi. Gelismeye açik bölgeler içi verilen tesvik ve desteklerin bu günün sartlarinda tüm bölgeler için geçerli olmasi gerektigini ifade etti.  

Bolu Birlik Muhasebe biriminden Adil ve Ömer bey isletme hakkinda bilgi verdi. Markalari konusunda yapilan incelemenin ardindan kendilerine öneri ve tavsiyelerimizi sunduk.

17.01.2019 tarihinde ilk ziyaretimizde, findik sektörünün önemli isimlerinden Coskuner Findik Ltd. Sti. sahibi Necati COSKUNER ‘ marka tescili konusunda hazirliklari oldugunu, bu konuda uzmanlarimizdan destek almak istediklerini belirttiler. Tescil konusunda gerekli basvurular yapildi.

Genel Merkezi Istanbul’ da bulunan Nuteks  firmasinin yetkilisi Korhan AKGÜN, marka ve takibinin de merkezce takip edildigini belirtti. Yapilan incelemede birçok marka tescili bulunan firmanin, ihracat konusunda basarisi zaten bilinen bir gerçek.

Son olarak Akçakoca ‘ da bulunan üyemiz Hazel Findigin Sahibi Mehmet COSAR ile görüstük. Entegre ürünlerinin gelistirilmesi adina yatirimlarda bulunacagini ifade eden Mehmet Bey, bu süreçte marka konusunda destek talebinde bulunacagini belirtti.

Facebook'ta Paylaş

Diğer Haberler

Nurettin KARSLIOĞLU Bloomberg HT kanalında canlı yayında.

Nurettin KARSLIOĞLU Bloomberg HT kanalında canlı yayında.

Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU 9 Eylül Cuma günü 13:00-14:00 saatleri arasında BloombergHT ekonomi kanalında İş Dünyası programına katıldı.

Ordu Ticaret Borsası Ziyaret

Ordu Ticaret Borsası Ziyaret

Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU 18.08.2016 Perşembe günü Ordu Ticaret Borsasını ziyaret etti. Ordu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziver KAHRAMAN 'la yeni başlayan fındık sezonu ve borsaların işleyişi konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İhracatçıları Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İhracatçıları Kabul Etti

Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU 10.08.2016 Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde TİM' in düzenlediği programa katıldı.

Türkiye' nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2015

Türkiye' nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2015

İstanbul Sanayi Odası' nın açıklamış olduğu Türkiye' nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşları arasında Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU' na ait Güçlü Fındık Gıda San. ve Tic.A.ş. üretimden net satış 223.170.845 TL ile 3. sırada yer aldı.

İstişare Toplantısı

İstişare Toplantısı

TOBB’a bağlı Oda ve Borsaların Başkanları 04.08.2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakan Binali YILDIRIM ile istişare toplantısı öncesinde TOBB İkiz Kuleler’de bir araya geldi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ’ de katıldı.

Ağustos Ayı Personel Toplantısı

Ağustos Ayı Personel Toplantısı

Kalite ve Akreditasyon sistemi kapsamında, her ay düzenli olarak yapılan Düzce Ticaret Borsası Ağustos ayı personel toplantısı 03.08.2016 günü borsamız binasında DTB Genel Sekreteri H. Fırkan KOMİT ve tüm personelin katılımıyla gerçekleşti.

Oda ve Borsa'dan Darbecilere Kınama

Oda ve Borsa'dan Darbecilere Kınama

15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin birliğine ve demokrasimize karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü sonrasında, tepkimizi yeniden göstermek ve Türk iş dünyası olarak düşüncelerimizi paylaşmak için...

Meclis Üyelerini Bilgilendirme Semineri

Meclis Üyelerini Bilgilendirme Semineri

24-25-26 Nisan 2015 Tarihleri arasında TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKOĞLU' nunda katılımıyla Ankara' da düzenlenen Meclis Üyelerini Bilgilendirme Seminerine Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU, Meclis Başkanımız Rahmi SOLAK ve...

Düzce Defterdarımız Murtaza KAMAR'ı Ziyaret Ettik.

Düzce Defterdarımız Murtaza KAMAR'ı Ziyaret Ettik.

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU, Meclis Başkanımız Rahmi SOLAK, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ömer TOZAN, Bilal MUTLU, Kemal GENÇ ve Genel Sekreterimiz H.Fırkan KOMİT, Düzce Defterdarımız Murtaza KAMAR'ı ziyaret ettiler.

Emniyet Mensuplarının Polis Haftasını Kutladık

Emniyet Mensuplarının Polis Haftasını Kutladık

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU, Meclis Başkanımız Rahmi SOLAK, Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal GENÇ ve Genel Sekreterimiz H.Fırkan KOMİT, Polis haftası kapsamında Emniyet Müdürümüz İsmail Hakkı AKYÜZ'ü ziyaret ederek Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıldönümünü kutladı.

Cumhuriyet Başsavcımız Kamil Erkut GÜRE Ziyareti

Cumhuriyet Başsavcımız Kamil Erkut GÜRE Ziyareti

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU, Meclis Başkanımız Rahmi SOLAK, Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal GENÇ ve Genel Sekreterimiz H.Fırkan KOMİT, Düzce'mize yeni atanan Cumhuriyet Başsavcımız Kamil Erkut GÜRE'yi makamında ziyaret ettiler.

VIII. Ticaret ve Sanayi Şurası

VIII. Ticaret ve Sanayi Şurası

Başbakan ve dokuz Bakanımızın katıldığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde gerçekleşen VIII. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurasında İlimizi temsilen konuşma yapan Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU’ nun konuşma metni aşağıdadır.

Gümrük ve Turizm İşletmeleri 2014 Yılı Olağan Genel Kurulu

Gümrük ve Turizm İşletmeleri 2014 Yılı Olağan Genel Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU 12.03.2015 Tarihinde TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU' nunda katılımıyla Ankara'da düzenlenen Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) AŞ 2014 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı.

Ak Parti Milletvekili Aday Adayları Esvet SARIOĞLU ve İsmail USTAOĞLU'nun Borsamızı Ziyaretleri

Ak Parti Milletvekili Aday Adayları Esvet SARIOĞLU ve İsmail USTAOĞLU'nun Borsamızı Ziyaretleri

Düzce Ak Parti Milletvekili Aday Adayları Esvet SARIOĞLU ve İsmail USTAOĞLU Borsamızı ziyarette bulundular.

Fındık İstişare Toplantısı Düzce'de Yapıldı

Fındık İstişare Toplantısı Düzce'de Yapıldı

23 Ağustos 2014 Cumartesi günü Düzce Ticaret Borsasının ev sahipliğinde fındık istişare toplantısı Düzce'de yapıldı.

Borsamız Üyelerine İftar Yemeği Düzenledi

Borsamız Üyelerine İftar Yemeği Düzenledi

Borsamız 21 - 22 ve 25 Temmuz tarihlerinde, Borsamız Meclisi ve Yönetim Kurulumuzunda katılımıyla Bolu, Akçakoca ve Düzce'de bulunan üyelerimize iftar yemeği düzenlemiştir.

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer KÜÇÜK'ün Borsamıza Ziyareti

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer KÜÇÜK'ün Borsamıza Ziyareti

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Sayın Ömer KÜÇÜK Borsamızı ziyaret etti.

CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Basri KARSLIOĞLU'nun Borsamıza Ziyareti

CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Basri KARSLIOĞLU'nun Borsamıza Ziyareti

CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Sayın Basri KARSLIOĞLU Borsamızı ziyaret etti.

Düzce İl Özel İdare Genel Sekreter'i Muharrem TOZAN'I Ziyaret

Düzce İl Özel İdare Genel Sekreter'i Muharrem TOZAN'I Ziyaret

Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin KARSLIOĞLU ve Meclis Üyeleri Düzce İl Özel İdare Genel Sekreter'i Sayın Muharrem TOZAN'ı makamında ziyaret etti.